Naprawa i serwis

               automatów oraz suchych skafandrów

Nasz Serwis
Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w serwisie automatów, które można liczyć już w tysiącach serwisowanych egzemplarzy. Serwis jest wykonywany tylko na oryginalnych częściach. 
Oferujemy szeroki zakres usług serwisowych.
Na bieżąco naprawiamy automaty, KRW, oraz suche skafandry (kryzy, manszety, zamki, szczelność). 
Jeśli masz do serwisu jakiś dodatkowy nietypowy sprzęt napisz lub zadzwoń - odpowiemy na wszystkie pytania.

Automat oddechowy
Co się dzieje w środku?
Tysiące litrów powietrza przechodzącego przez małe otworki - robi swoje …
Przede wszystkim wysusza smary na uszczelnieniach, a stąd do nieszczelności tylko mały kroczek. Trzeba wiedzieć, że praca na „sucho” i zanieczyszczenia z butli oraz powietrza (rdza lub tlenki glinu) powodują, że wycierają się elementy zabezpieczone chromem (bez którego odkryty mosiądz jest podatny na wżery).
Dodatkowo każdy automat ma połączenia gwintowe, między które dostaje się woda z reguły twarda lub/i słona. Nigdy nie jesteśmy w stanie (bez rozkręcania) wyczyścić tych połączeń, a każde kolejne nurkowanie dokłada nam osad wapienny i solny, który z czasem twardnieje i krystalizuje. Dlatego automaty, które nie są poddawane corocznemu przeglądowi są trudne  do rozkręcenia. A materiały, z których wykonany jest automat to plastik i stop mosiądzu więc oba miękkie. W takiej sytuacji jeśli coś się urwie lub wgniecie to na pewno nie w kluczu serwisowym…
Dlatego automat należy serwisować co roku żeby uniknąć przykrych niespodzianek.
Mówiąc krótko dbaj o automat, a on Cię nie zawiedzie.
Należy też pamiętać aby do serwisu zawsze dostarczać cały zestaw - nic nie odkręcamy (manometr i wąż inflatora też podlegają serwisowi). 

Kilka uwag użytkowych:
- nigdy nie odkręcaj (dokręcaj) automatu od butli wytwarzając dźwignię, ponieważ możesz odkręcić przyłącze od korpusu, lub uszkodzić delikatne mosiężne chromowane elementy. Używaj tylko pokrętła.
- w czasie płukania nie dopuszczaj do zalania wodą I stopnia - najlepiej zatkaj go palcem ponieważ nie każdy korek jest szczelny, a w II stopniu nie wciskaj przycisku dodawczego.
- jeśli możesz przy odkręcaniu butli wciśnij lekko przycisk dodatni drugiego stopnia, osłabi to pierwsze uderzenie tłoka w szczeliwo - zmniejsza to możliwość jego uszkodzenia, zwłaszcza po dłuższej przerwie od ostatniego nurkowania
- butlę zawsze odkręcaj powoli
- zwróć szczególną uwagę na pozostałe uwagi zamieszczone w gwarancji producenta